Начин на приготвяне
В купа се смесват брашното, какаото, бакпулверът, содата и солта.
В отделен съд се разбиват яйцата със захарта до светла и пухкава смес. Добавят се млякото, олиото и ванилията и се разбърква добре.
Сухите съставки се прибавят постепенно към течните и се разбърква до гладко кексово тесто.
Формата за мъфини се подготвя с хартиени капсули и се пълни до 2/3 от обема. Пече се в предварително загрята фурна на 180°C за около 18-20 минути. Готовите къпкейкове се оставят да изстинат напълно.
За пълнежа сметаната се загрява до кипване и се излива върху начупения шоколад. Разбърква се до гладък ганаш и се оставя леко да се сгъсти. Във всеки къпкейк се издълбава малка дупка в центъра и се запълва с шоколадовия крем.
За малиновия крем малините се пасират и се прецеждат през сито. Маслото се разбива с пудрата захар до пухкав крем, добавя се крема сиренето и малиновото пюре и се разбива до гладка, розова смес. Кремът се шприцова върху къпкейковете.
Отгоре се украсяват с пресни малини, поливат се с шоколадов топинг и по желание се добавят листенца мента.
Шоколадовите къпкейкове се сервират добре охладени. Съхраняват се в хладилник до 3 дни в затворена кутия. Преди поднасяне е добре да престоят 10-15 минути на стайна температура.
Опитайте непременно и нашите пухкави ванилови кексчета, които винаги се получават и са винаги неотразими.















